Clasament Liga I. F.C. Botoșani rămâne pe locul 4 după egalul de aseară cu Rapid
19/12/2021 12:51 in STIRI

Rapid și FC Botoșani s-au întâlnit sâmbătă seară, pe Arena Națională, în cadrul etapei cu numărul 21 din Liga 1, și au remizat, scor 1-1.

Scorul a fost deschis în minutul 34, după un șut puternic și imparabil al lui Marzouk, care a stabilit și rezultatul primei reprize, 1-0 pentru Rapid.

În partea a doua a jocului, moldovenii au restabilit egalitatea destul de repede, în minutul 52, prin golul marcat cu capul din fața porții de către Tîrcoveanu.

Cele două echipe nu au mai reușit să găsească drumul către gol, astfel că partida s-a încheiat la egalitate, scor  1-1.

În urma acestui rezultat, FC Botoșani rămâne pe locul 4, cu 34 de puncte, în timp ce Rapid staționează pe locul 6, cu 32 de puncte, după cele 21 de etape disputate în Liga 1.