FC Botoșani, semieșec pe teren propriu contra formației CS U Craiova 1948
26/09/2021 20:17 in STIRI

FC Botoșani a reușit să obțină doar un punct în partida de duminică seară de pe teren propriu contra formației CS U Craiova 1948. Echipa lui Marius Croitoru a terminal la egalitate 1-1 (0-0) meciul contra oltenilor, obținând egalarea în ultimul minut de joc.

CS U Craiova 1948 a deschis scorul în minutul 60 prin Sidibe, iar Botoșaniul a reușit egalarea abia în minutul 90 prin Dawa, care a reluat cu capul în plasă o centrare de pe partea dreaptă.

Echipele de start:

FC Botoșani: Pap – Braun, Racovițan, Tchakonte, Țigănașu – Florescu, Edjouma, Ongenda – Kage, Sila, Souza Silva. Au mai jucat: Contra, Patache, Remacle, Fili, D. Croitoru, Barbosa Santos, Roman, Tîrcoveanu, Petkovski.

Antrenor: Marius Croitoru.

FC U Craiova 1948: R. Popa – Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert – Asamoah, Dr. Albu, Van Durmen – Sidibe, Cl. Bălan, Ondaan. Au mai jucat: Mogoșanu, Gajic, Paramatti, V. Pop, Blidar, Bauza, Raicea, Compagno, Bușu.

Antrenor: Adrian Mutu.

Arbitri: Horatiu Mircea Feșnic, Alexandru Cerei și Andrei Constantinescu.